27. września we wrocławskim hotelu The Bridge odbędzie się pierwsza w Polsce Konferencja Wellbeingowa. Uczestnicy dowiedzą się jak wellbeing może być wykorzystany przez branżę HR i jakie korzyści przynosi w branży IT. Zapraszamy do udziału!

Wellbeing zyskuje na popularności, a pracodawcy mają już świadomość, że jest to skuteczna metoda na przyciągnięcie i utrzymanie najlepszych pracowników. Ma zastosowanie przede wszystkim w branży IT, która rozwija się bardzo prężnie i w której wręcz nieustanie prowadzi się rekrutację. Specjaliści ds. HR znają trudności jakie stwarza taki stan rzeczy i świetnie zdają sobie sprawę z tego, jak wellbeing go zmienia. Niestety świadomość nie wystarcza. Brakuje im narzędzi i nie wiedzą co dokładnie zrobić, by wdrożyć konkretne działania.

Wellbeing to stosunkowo nowa dziedzina, którą wykorzystuje jeszcze niewiele polskich firm. Daje mnóstwo korzyści, dlatego warto ją popularyzować i edukować w jej zakresie. Temu właśnie ma służyć pierwsza Konferencja Wellbeingowa dla branży IT, której inicjatorem jesteśmy. Program przewiduje merytoryczne prelekcje ekspertów, wystąpienia gości specjalnych, networking specjalistów HR i EB oraz wspólną debatę o jakości wellbeingu w branży IT w Polsce. Na cel obraliśmy dostarczenie wiedzy i inspiracji, ale też praktycznych wskazówek dotyczących podnoszenia poziomu dobrostanu pracowników w firmach IT. Wśród gości gotowych podzielić się swoją wiedzą będą: Agnieszka Czerkawska i Agata Pelc z Wellbeing Institute, Gabriela Ziółkowska-Coyne i Trevor Coyne z Ops Talent oraz nasz CEO – Łukasz Stryjski.

Konferencję zadedykowaliśmy środowisku biznesowemu, w szczególności właścicielom i zarządom firm oraz pracownikom działów HR, CSR, EB, PR. Skorzystają na niej wszyscy zainteresowani problematyką dobrostanu psychofizycznego (wellbeingu) i szczęścia pracowników w branży IT.

To pierwsza konferencja tego typu w Polsce. – Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie początkiem ogólnej dyskusji na temat wellbeingu, tego jak może być wykorzystany przez branżę HR i jakie korzyści przynosi w branży IT – mówi Łukasz Stryjski. Obecnie wysoka pensja to za mało, by zatrzymać dobrego specjalistę. Ten fakt oraz duża rotacja i niska lojalność pracowników to największy problem branży IT. Wellbeing stanowi rozwiązanie, jednak jeśli ma być skutecznym narzędziem, trzeba go dobrze poznać. W tym celu należy wymieniać się doświadczeniami i korzystać z każdej okazji do zdobywania wiedzy. – Im więcej wydarzeń tego typu, tym większa będzie świadomość, podobnie jak korzyści, które odniosą zarówno pracodawcy jak i pracobiorcy. Stawiamy więc pierwszy krok, który ułatwi kolejne. Chcę przez to powiedzieć, że mamy plany dotyczące kolejnych eventów, a wrześniowe wydarzenie będzie zapowiedzią Konferencji Wellbeing w Praktyce, która zaplanowana jest na marzec 2020r. – dodaje Łukasz Stryjski.

Program konferencji oraz zaproszeni goście wyznaczają najwyższy poziom merytoryczny. W związku z rosnącą popularnością zagadnienia spodziewamy się wysokiej frekwencji. Ilość wejściówek jest ograniczona, dlatego warto jak najszybciej zarezerwować sobie miejsce na konferencji. Zapisy przyjmowane są pod adresem/Bilety dostępne są na stronie… Wszelkie aktualności można śledzić na stronie wydarzenia w serwisie Facebook.

Partnerem jest Wellbeing Institute oraz Ops Talent. Patronat medialny nad konferencją objęli: Personel Plus, Benefit, Tygrysy Biznesu, Employer Branding.pl, Personel i Zarządzanie, Law Business Quality oraz HRPolska.pl.

Termin: 27.09.2019

Miejsce: Hotel The Bridge, pl. Katedralny 8, Wrocław

ITcruitment sp. z o. o.
ul. Szczytnicka 11, 50-382 Wrocław
email: info@itcruitment.com
REGON: 381137229
NIP: 8971858741
KRS: 0000746106